Jak przygotować się do porodu naturalnego?

Poród to wielkie wydarzenie w życiu każdej kobiety, które zostawia nieodwracalne piętno zarówno w jej ciele jak i psychice. Jest to bardzo duży wysiłek fizyczny, do którego warto uprzednio odpowiednio przygotować swoje ciało, a także nauczyć się odpowiednich technik oddychania, które znacznie ułatwią przebieg porodu. Jak przygotować siebie i swoje ciało do tego wydarzenia, i co jest najistotniejsze?

Szkoła rodzenia dobrym pomysłem?

Kobiety, które dopiero po raz pierwszy mają zostać matkami z pewnością nie do końca odnajdują się w całej sytuacji i nie wiedzą, jak najlepiej przygotować się do samego porodu. Obawiają się ogromnego bólu, stresują przed nieznanym – w odpowiedzi na takie emocje i niepewność przychodzą szkoły rodzenia, które przeprowadzają zajęcia zarówno dla kobiet w ciąży jak i ich partnerów. Dzięki temu kobiety uczą się odpowiednich technik relaksacyjnych i oddechowych znacznie ułatwiających panowanie nad skurczami. Ojcowie natomiast nabywają wiedzę w zakresie udzielania wsparcia rodzącym partnerkom. Zarówno kobieta jak i mężczyzna zdobywają z kolei fachową wiedzę na temat opieki nad nowo narodzonym dzieckiem, a także z zakresu odpowiedniej pielęgnacji, karmienia i wiele innych przydatnych rzeczy. Zdecydowanie warto wybrać się tam, jeżeli kobieta jest po raz pierwszy w ciąży i potrzebuje merytorycznej wiedzy oraz wsparcia.

Ćwiczenia fizyczne

Nie jest tajemnicą, że kobiety uprawiające sport w dużej ilości o wiele łatwiej przechodzą poród ze względu na siłę i wytrzymałość jaką nabywają podczas aktywności fizycznej. Nie oznacza to jednak że kobieta która nie była zbytnio aktywna przed zajściem w ciążę będzie miała problemy z urodzeniem dziecka naturalnie. Warto rozważyć zajęcia jogi dedykowane ciężarnym, które doskonale rozluźniają a przede wszystkim delikatnie wzmacniają mięśnie, szczególnie dna macicy oraz miednicy.

Jak przygotować się do porodu naturalnego?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *