Zabawki edukacyjne

Naturalną koleją rzeczy jest fakt, że dzieci psocą i uwielbiają się bawić. Zabawa jest niezwykle ważna w pierwszych latach życia, ale nie dlatego, by pociecha mogła się wyszaleć, lecz ze względu na fakt, że to właśnie poprzez zabawę dziecko zaczyna się uczyć. Kiedy mówimy o nauce, zazwyczaj myślimy o nudnym i żmudnym procesie, a jeśli nauka jest mało interesująca, to wiedza przyswaja jest znacznie wolniej i mało dokładnie. To właśnie dlatego warto zdecydować się na wybór ciekawych zabawek edukacyjnych, które dają frajdę i jednocześnie sprawiają, że dziecko uczy się czegoś nowego. Na co warto zwracać największą uwagę?

Wybór zabawek

Każdy rozważny rodzic już na początku upewnia się, że zabawki są bezpieczne, czyli nie rozpadają się, nie zawierają drobnych, łatwych do połknięcia elementów i nie są wykonane z chemicznych materiałów, które mogą powodować różnego rodzaju alergie. Na szczęście, jeśli kupujemy w dobrym sklepie, nie musimy się martwić o to, że zabawka będzie stanowić jakiekolwiek zagrożenie. Podczas wyboru zabawek edukacyjnych warto kierować się także tym, czy będzie się nimi bawić jedno dziecko, czy dwoje lub większa grupa.

W przypadku jednej pociechy doskonałym wyborem będzie niewielka, elektroniczna perkusja B. Toys, która nie tylko posiada sporo interaktywnych elementów, dzięki którym dziecko nie będzie szybko się nudziło, ale poza tym pozwala ćwiczyć poczucie rytmu. Nie chodzi o to, aby kupować dziecku tego typu zabawki i namawiać go do ćwiczeń perkusyjnych, lecz o to, aby pociecha grała zupełnie samodzielnie, najlepiej do podkładu muzycznego i w ten sposób dobrze się bawiła i ćwiczyła koordynację ruchową.

Czas na klasyka!

Nie macie pomysłu na prezent dla dziecka, a zależy Wam, by zawsze dobrze się bawiło i nie znudziło zabawką? W takiej sytuacji nie warto kombinować i dobrze jest postawić na coś, co zawsze sprawdza się doskonale. Chodzi oczywiście o klocki Lego, które różnią się od siebie w zależności od zestawu.

Klocki będą świetnym wyborem zarówno dla jednej pociechy, jak i większej grupy pociech. Jeśli jednak wybieramy zestaw dla jednego dziecka, warto bawić się wraz z nim. Klocki Lego pobudzają kreatywność, uczą myślenia przestrzennego, dają sporo frajdy i co ważne – pomagają integrować się z innymi. To właśnie dlatego warto bawić się razem z dzieckiem, lub wybierać klocki dla większej grupy. Podczas wyboru pierwszych klocków Lego warto zacząć od większego zestawu, aby już na początku pociecha miała wiele możliwości tworzenia zupełnie nowych budowli. Podczas zabawy warto już wcześniej zapytać pociechę o to, co planuje zbudować i chwalić ją za każdym razem, kiedy widać, że jest zadowolona ze swojej konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *