Jak przygotować się do porodu naturalnego?

Poród to wielkie wydarzenie w życiu każdej kobiety, które zostawia nieodwracalne piętno zarówno w jej ciele jak i psychice. Jest to bardzo duży wysiłek fizyczny, do którego warto uprzednio odpowiednio przygotować swoje ciało, a także nauczyć się odpowiednich technik oddychania, które znacznie ułatwią przebieg porodu. Jak przygotować siebie i swoje ciało do tego wydarzenia, i co jest najistotniejsze?

Szkoła rodzenia dobrym pomysłem?

Kobiety, które dopiero po raz pierwszy mają zostać matkami z pewnością nie do końca odnajdują się w całej sytuacji i nie wiedzą, jak najlepiej przygotować się do samego porodu. Obawiają się ogromnego bólu, stresują przed nieznanym – w odpowiedzi na takie emocje i niepewność przychodzą szkoły rodzenia, które przeprowadzają zajęcia zarówno dla kobiet w ciąży jak i ich partnerów. Dzięki temu kobiety uczą się odpowiednich technik relaksacyjnych i oddechowych znacznie ułatwiających panowanie nad skurczami. Ojcowie natomiast nabywają wiedzę w zakresie udzielania wsparcia rodzącym partnerkom. Zarówno kobieta jak i mężczyzna zdobywają z kolei fachową wiedzę na temat opieki nad nowo narodzonym dzieckiem, a także z zakresu odpowiedniej pielęgnacji, karmienia i wiele innych przydatnych rzeczy. Zdecydowanie warto wybrać się tam, jeżeli kobieta jest po raz pierwszy w ciąży i potrzebuje merytorycznej wiedzy oraz wsparcia.

Ćwiczenia fizyczne

Nie jest tajemnicą, że kobiety uprawiające sport w dużej ilości o wiele łatwiej przechodzą poród ze względu na siłę i wytrzymałość jaką nabywają podczas aktywności fizycznej. Nie oznacza to jednak że kobieta która nie była zbytnio aktywna przed zajściem w ciążę będzie miała problemy z urodzeniem dziecka naturalnie. Warto rozważyć zajęcia jogi dedykowane ciężarnym, które doskonale rozluźniają a przede wszystkim delikatnie wzmacniają mięśnie, szczególnie dna macicy oraz miednicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *