Pierwsza Komunia Święta, jak przygotować na nią dziecko?

Jakie są ważne wydarzenia w życiu naszego dziecka? Na pewno zaliczyć można do nich urodziny dziecka oraz kolejne rocznice tego wydarzenia. Na pewno do takich wydarzeń można zaliczyć pójście do przedszkola i w następnym etapie rozpoczęcie swojej przygody ze szkołą. Kolejnym takim wydarzeniem na pewno będzie Pierwsza Komunia Święta dziecka do której przystąpi w trzeciej klasie. Od kilkunastu już lat dzieci przystępują do komunii później. Dawniej to w drugiej klasie dzieci szły już do komunii.

Odpowiednie przygotowanie do tego wydarzenia

Warto dziecko w odpowiedni sposób przygotować do tego wydarzenia. Wiele maluchów niestety ale w obecnych czasach ma w dużej mierze materialne podejście do majowego wydarzenia. Zamiast przeżywać to na poziomie duchowym, bardziej koncentrują się na podarunkach, jakie mają zamiar dać im goście zaproszeni w tym dniu na ich przyjęcie. Nie jest to oczywiście ich winą, tylko właśnie w dużej mierze rodziców i innych dorosłych osób, którzy coraz bardziej poddają się szaleństwom zakupowym przed takim wydarzeniem. Warto więc powstrzymać swoje zapędy i porozmawiać z dzieckiem o aspektach duchowych.

Warto w takim momencie uczestniczyć regularnie w spotkaniach, jakie na pewno będzie planował proboszcz danej parafii, gdzie dziecko będzie przystępowało do komunii. To podczas na niego będzie tłumaczone aspekty odnoszące się do wiary oraz tego, co Jezus zrobił dla nas w związku ze swoim poświęceniem na krzyżu. Nie można również zapominać o spowiedzi, dzięki której Bóg odpuszcza nam nasze grzechy. Jako rodzic dziecka każdy powinien osobiście również rozmawiać z dzieckiem na takie tematy, aby pociecha zdawała sobie sprawę, że dla nas to wydarzenie jest równie ważne. Nie można wszystkiego zwalać na księdza i inne osoby duchowne, bo dziecko samo zauważy, że nie traktujemy tego tematu poważnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *