Tacierzyństwo, porady dla przyszłego taty

Posiadanie dziecka to taki moment w życiu wielu dorosłych osób, który jest idealnym uzupełnieniem dla związku dwojga ludzi. Często mamy już wszystko, tylko do pełni szczęścia brakuje nam obecności takiego malucha, który będzie dla nas radością i wielkim szczęściem. I nie jest tu mowa tylko o kobiecie, która odczuwa bardzo silny instynkt macierzyński. Nie zapominajmy również o mężczyznach, którzy również mają ten instynkt, który mówi im, że to już dobry moment, aby pomyśleć o własnym dziecku będący idealnym przedłużeniem jego linii.

Porady dla młodego taty

Zanim jednak nadejdzie moment porodu wielu panów zaczyna…panikować. Tak, wielu mężczyzn zaczyna myśleć, że nie poradzi sobie z rolą ojca małego szkraba, który na początku jest przecież bardzo wymagającym, małym człowiekiem. Chociaż mówi się, że małe dziecko to mały problem, a duże dziecko to problem jeszcze większy, tak nie można zapominać, że maluszki są całkowicie uzależnione od swoich rodziców, w tym właśnie od taty. Nie ma się jednak czym stresować, ponieważ każdy facet niezależnie od tego ile ma siły, zawsze będzie w stanie zmierzyć się ze swoją nową, bardzo ważna rolą życiową.

Bycie tatą wymaga od mężczyzny odpowiedniej konsekwencji,a  przede wszystkim woli wsparcia. Od pierwszych dni życia nie można zwalać wszystkich obowiązków na młodą mamę, tylko należy ją w tym wesprzeć. Nie tylko kobieta powinna wstawać do dziecka w nocy, ale czasem może również zrobić to tata. Warto pamiętać, że spacery z dzieckiem na świeżym powietrzu mogą być wykonywane samodzielnie, niekoniecznie przy udziale partnerki/żony, która może w tym momencie odpocząć w domu. Może należy zadzwonić do kolegi, który ma również małe dzieci i umówić się z nim na męski spacer z wózkami? Najważniejsze to jednak spokój. Z każdą sytuacją mężczyzna będzie w stanie sobie poradzić – nawet wtedy, kiedy dziecko będzie mocno płakać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *