Zabawki dla rocznego dziecka, jakie wybrać?

Dzieci to nas najważniejszy skarb, który rozświetla nasze życie. Ciąża to okres, który pozwala nam na przygotowanie się do porodu. A po samym porodzie czas tak szybko przebiegnie, że ani młodzi rodzice się obejrzą, a już będą się szykować do pierwszych urodzin swojego dziecka. Wielu rodziców, jak również osoby zaproszone na przyjęcie z okazji pierwszych urodzin zastanawia się, jaki prezent można kupić dziecku z tej okazji? Jakie zabawki będą dla niego najlepsze?

Dobry wybór zabawek

Nie zapominajmy, że od wyboru zabawek zależy również fakt rozwoju naszego malucha. Starajmy się więc wybierać takie zabawki edukacyjne, które będą wspierały chociażby motorykę malucha i kierowały go w stronę poznawania świata. Pierwszym, dobrym wyborem takiej zabawki może być pchacz – drewniany lub plastikowy – który będzie wspierał jego naukę chodzenia. Należy jednak zwrócić uwagę na model stabilny i pewny, który będzie dla naszego dziecka porządnym podparciem podczas wspierania się o niego. Warto wybrać taki model, który będzie posiadał również panel edukacyjny do zabawy wydający różne dźwięki. Taki panel sprawia, że dziecko chętniej oddaje się wciągającej zabawie.

Innym przykładem dobrej zabawki dla rocznego malucha może być piesek lub inne zwierzątka do ciągnięcia na sznurku. Dziecko, które jest na etapie nauki chodzenia i stawiania swoich pierwszych kroków chętnie będzie zabierało do tego swojego towarzysza w postaci przyjaznego zwierzątka. Można wybrać takiego zwierzaka, który będzie zawierał specjalny dzwoneczek, który będzie wydawał dźwięk przy poruszaniu się w dowolną stronę.

Innym pomysłem na dobry prezent jest piramida z kółek, którą dziecko może ustawiać od największej do najmniejszej lub na odwrót. Dobrym pomysłem jest również pociąg, który dziecko będzie mogło prowadzić po dywanie podczas zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *