Scenariusze przedstawień na pierwszy dzień wiosny do szkoły i przedszkola

Wiosna to czas kiedy wszystko wokół się rozwija, a ptaki zaczynają pięknie śpiewać. Dzieci zarówno w przedszkolu, jak i w szkole uwielbiają celebrować różnego rodzaju zwyczaje, które mają na celu wcześniejsze przywołanie tej pory roku. Bardzo popularne są z okazji Pierwszego Dnia Wiosny różnego rodzaju przedstawienia, które stanowią doskonałe urozmaicenie edukacyjnej rutyny.

Pierwszy dzień wiosny.

Różnorodne zwyczaje i obrzędy związane ze świętowaniem Pierwszego Dnia Wiosny towarzyszą ludziom od wielu wieków i wciąż cieszą się ogromną popularnością. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych i znanych jest zwyczaj topienia Marzanny, która symbolizuje pożegnanie zimy, a jednocześnie oznacza zwycięstwo życia, czyli wiosny nad śmiercią, czyli zimą.

Wśród wielu uczniów panuje popularna opinia, że Pierwszy Dzień Wiosny to tzw. Dzień Wagarowicza. Dlatego też, aby zachęcić uczniów do pozostania w murach szkoły, wiele placówek organizuje przyjemny dzień, którego głównym punktem jest przedstawienie zorganizowane przez dzieci. Wspólnie spędzony czas w szkole w formie małej imprezy z okazji nadejścia wiosny jest doskonałą alternatywą dla wagarów. Przedstawienia zawsze są pełne humoru i zabawy, która angażuje uczniów.

Akademia Majki Jeżowskiej.

Osoby Majki Jeżowskiej nie trzeba przedstawiać. Jest to ikona, która od zawsze jest mocno związana z muzyką dla dzieci. Z miłości do dzieci zostało stworzone miejsce pełne muzyki, serca i wiedzy, która jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Akademia Majki Jeżowskiej to miejsce, które przywraca wszystkim pokoleniom radość z nauczania i wychowania dzieci poprzez współtowarzyszenie.

Scenariusze przedstawień na dzień wiosny dla przedszkola i szkoły.

Przedstawienie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny jest doskonałym sposobem, aby wytrącić dzieci z codziennej rutyny i nieco bardziej je zaangażować poprzez wspólną zabawę. Jest to również droga, która dla niektórych maluchów może okazać się sposobem na rozwinięcie nieznanej dotąd pasji to teatru.

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych, wcześniej szczegółowo opracowanych scenariuszy przedstawień, które bez problemu można wykorzystać w swojej placówce. Warto wspomnieć, że wszystkie inscenizacje zostały przygotowane przez specjalistów z różnych dziedzin i są połączeniem muzyki, tańca i psychologicznych elementów wychowawczych. Materiały opracowane przez doświadczonych ekspertów, stanowią doskonałe narzędzie wychowawcze, które jednocześnie jest zabawą i zachęca dzieci do uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych o charakterze kreatywnym.

W ofercie Akademii Majki Jeżowskiej, którą możemy znaleźć na stronie – https://sklep.majkijezowskiej.com/c/materialy/inscenizacje/scenariusz-dzien-wiosny/ – znajdują się zarówno inscenizacje drukowane, jak i w wersji online, która doskonale sprawdzi się w przypadku przedstawień interaktywnych:

  • Przedstawienie „Wstawaj już wiosna” – szkoła,
  • Przedstawienie „Wstawaj już wiosna” – przedszkole 5-6 lat,
  • Przedstawienie „Wstawaj już wiosna” – przedszkole 3-4 lata.

Treści scenariusza dostosowane do wieku dzieci.

Scenariusz przedstawienia „Wstawaj już wiosna” zarówno przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym, jak i tych nieco młodszych został podzielony na trzy poziomy wiekowe. Poszczególne wersje dostosowane zostały do możliwości poszczególnych grup wiekowych i różnią się pomiędzy sobą poziomem zastosowanego słownictwa, jak również długością poszczególnych tekstów.

Gotowe scenariusze na Pierwszy Dzień Wiosny stanowią podstawowy element przedstawienie, które może zostać rozbudowane przy pomocy choreografii dedykowanych piosenkom Majki Jeżowskiej oraz śpiewnikiem. Zorganizowanie przedstawienia z okazji rozpoczęcia wiosny oraz własnoręcznie przygotowanie odpowiedniej scenografii stanowi dodatkową motywację do większego zaangażowania dzieci w życie szkoły lub przedszkola.

Zabawny scenariusz, który zawiera pomocne elementy pedagogiczno-wychowawcze są najlepszymi narzędziami, które pozytywnie wpływają na rozwój psychospołeczny dzieci.

W przypadku jeśli interesują nas inne inscenizacje, przygotowane specjalnie dla dzieci, znajdziemy je tutaj: https://sklep.majkijezowskiej.com/c/materialy/inscenizacje/.

Zapraszamy wszystkich serdecznie na stronę Akademii Majki Jeżowskiej, gdzie można zapoznać się z całą ofertą dedykowaną dzieciom, jak również rodzicom i pedagogom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *