Puzzle i układanki dla dziecka – co wybrać?

Nauka poprzez zabawę to skuteczny i sprawdzony sposób na zachęcenie dziecka do pogłębiania wiedzy, odkrywania talentów oraz rozwijania różnych umiejętności. Służą temu kretowane zabawki – wśród nich znajdują się puzzle i układanki. Sprawdź, dlaczego taki nabytek to strzał w dziesiątkę i czym kierować się przy wyborze takich produktów.

Dlaczego warto kupować dzieciom puzzle i układanki?

Puzzle i układanki to świetna rozrywka nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny. Przy okazji jest to też doskonały trening dla mózgu, ponieważ układanie puzzli wymaga logicznego myślenia oraz kreatywności. Ma pozytywny wpływ na pamięć roboczą. Dziecko uczy się zapamiętywać kształty i kolory, a przy okazji trenuje małą motorykę. To także nauka cierpliwości oraz koncentracji. W sklepie Mamissima puzzle i układanki dostępne są w bardzo szerokiej gamie produktów, więc bez problemu da się je dopasować do wieku i zainteresowań dziecka.

Tradycyjne układanki z drewna – to zawsze strzał w dziesiątkę!

Ekologiczne i wytrzymałe drewniane układanki nadają się już dla najmłodszych dzieci i są idealne na początek przygody z układaniem puzzli. Są projektowane w taki sposób, aby rosły wraz z maluchem i były całkowicie bezpieczne. Taka drewniana układanka uczy dziecko dopasowywania do siebie poszczególnych elementów oraz zapamiętywania cyferek i obrazków. Mówiąc o zabawkach z drewna, warto przy tej okazji wspomnieć o drewnianych puzzlach z pinezkami. Każdy element trzeba podnieść za pomocą specjalnej pinezki i umieścić go w odpowiednim otworze.

Puzzle dźwiękowe i magnetyczne – oryginalna zabawka dla dziecka

Puzzle magnetyczne cieszą się obecnie ogromną popularnością. Można je zabrać w podróż czy na wakacje. Plansza pełni rolę tła, na którym dziecko układa obrazki z magnetycznych elementów. Piękne układanki magnetyczne często są sprzedawane w formie kompaktowych walizek, co ułatwia ich transport. Ciekawą propozycją są też puzzle dźwiękowe, którymi każde dziecko bez względu na wiek będzie zachwycone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *