Pierwsza wizyta dziecka u dentysty, jak przygotować na nią dziecko?

O zęby należy dbać. Im wcześniej sobie to uświadomimy tym dla naszego zdrowia i dobra lepiej. Warto uczyć tego swoje dzieci, dzięki czemu zdrowe nawyki szybciej wejdą im „w krew”. Nie warto odkładać wizyty z dzieckiem u dentysty „na później”. Kiedy jest najlepszy czas na to aby udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę? I jak przygotować je do takiej wizyty?

idziemy do dentysty

Mówi się, że im wcześniej dziecko trafi na fotel dentystyczny, tym dla niego lepiej. Nie zapominajmy jednak, że półroczne dziecko z reguły nie ma nawet co zaprezentować stomatologowi. Można próbować z dzieckiem udać się na wizytę już około drugiego roku życia. Niektórzy jednak postanawiają przeciągnąć ten moment do trzeciego roku życia, kiedy dziecko jest bardziej świadomie i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co będzie robione. Jak dziecko przygotować do takiej wizyty?

Warto wybrać taki gabinet, gdzie na samym początku planowana jest tzw.”wizyta adaptacyjna”. Dzięki niej dziecko bardziej przekona się do tego, że dentysta tak jak i inny lekarz jest dobrym człowiekiem, który chce jego dobra. Podczas takiej wizyty adaptacyjnej lekarz pokazuje dziecku na czym polega jego praca i prezentuje wiele narzędzi jakie można znaleźć w jego gabinecie. Wszystkie szczypce, wiertarki, dłuta, lusterka i wiele innych rzeczy, dzięki którym nasze dziecko, jak również dorośli mają zdrowe zęby.

Podczas takiej wizyty adaptacyjnej dziecko może zadawać lekarzowi również pytania, dzięki czemu łatwiej przekona się, że dentysta i wizyty u niego to nic strasznego. Dobry stomatolog zaprezentuje również dziecku jak powinno się dbać o zęby i jak powinno się je myć. Na sam koniec takiej wizyty adaptacyjnej dziecko na pewno otrzyma jakiś mały upominek, np. dobrą szczoteczkę do mycia zębów, dzięki czemu z wielkim uśmiechem na twarzy wyjdzie z takiego gabinetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *