Jakie zabawki dla dwulatka kupić?

Zabawki to jeden z najważniejszych elementów życia każdego dziecka. Bez nich nie ma zabawy. Przy czym należy pamiętać, że nie można przesadzać z ilością zabawek, jakie będzie posiadało nasze dziecko. Wybierajmy rozsądnie, dzięki czemu nasza pociecha będzie wiedziała czym ma się bawić. Im większa ilość zabawek, tym gorzej dla rodzica, ponieważ pociecha sama już nie będzie wiedziała czym ma się na końcu bawić. Pamiętajmy również o tym, że zabawki należy dobierać względem jego wieku, aby nie zaszkodzić jemu, jeżeli chodzi o względy bezpieczeństwa.

Dobre zabawki na drugie urodziny

Drugie urodziny to taki moment, kiedy dziecko jest bardziej świadome pewnych rzeczy. Dobrym pomysłem na zabawkę dla takiego malucha jest suchy basen z kulkami. Obecnie na rynku bez problemu znaleźć można takie baseny, które bez problemu można postawić nawet w malutkim mieszkaniu. Sam basen wykonany jest z piankowej otoczki, gdzie wrzucone są plastikowe kulki, których na szczęście dziecko nie jest w stanie połknąć. Dwulatek bez problemu będzie mógł do woli skakać wśród takich piłek i nurkować w nich do woli. Dzieci uwielbiają ruch i bez problemu wykorzystują możliwość poskakania w takim miejscu. Basen jest idealnym rozwiązaniem nawet wtedy, kiedy za oknem jest niepogoda.

Innym pomysłem na prezent dla takiego malucha jest drewniana piaskownica, którą można ustawić dla dziecka na ogrodzie lub na tarasie. Dzieci uwielbiają siedzieć w piasku, dlatego jeżeli chcemy znaleźć coś rozsądnego, to warto pomyśleć o takim rozwiązaniu na dwór, dzięki czemu maluch chętniej będzie wychodził na dwór.

Dwulatek również chętnie będzie bawił się…zestawem do sprzątania. Takie dziecko często naśladuje dorosłych w ich poczynaniach, dlatego jeżeli sami zabieramy się za sprzątanie, to możemy również i jemu sprezentować taki zabawkowy zestaw do sprzątania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *