Jakie łóżeczko dla dziecka kupić?

Odpowiedni wybór łóżka dla dziecka nie jest łatwy. Wybierając mebel dla siebie kierujemy się wygodą, komfortem, czasem nawet modą i trendami. Zapominamy jednak czasem o tym, że pod uwagę należy wziąć również względy zdrowotne, dzięki czemu będziemy cieszyć się długim snem. Wybierając łóżko dla malucha również musimy kierować się tymi wskaźnikami, aczkolwiek niekoniecznie należy wziąć pod uwagę trendy, które czasem mogą szkodliwie wpływać na postawę dziecka w przyszłości, jak również naszą wygodę. Wybór łóżka dla dziecka zawsze należy bardzo dokładnie przemyśleć.

Jakie łóżko jest najlepsze?

Zaraz po urodzeniu każde dziecko musi mieć odpowiednie łóżeczko ze szczebelkami. Tak, na taki model stawia wielu rodziców, ponieważ odpowiednio zabezpieczone z dobrze dobranym materacem do spania stanowi idealne miejsce odpoczynku dla takich szkrabów. Kupując takie łóżko nie zapominajmy o tym, że dla własnej wygody i bezpieczeństwa malucha należy wybrać łóżeczka z obniżanym podłożem, dzięki czemu w momencie, kiedy maluch nam się rozbryka – będziemy mogli je obniżyć na niższy poziom. Zaraz po urodzeniu spód łóżeczka może być na wyższym poziomie, dzięki czemu nie będziemy musieli do niego mocno się nachylać.

Dla starszego dziecka łóżeczko może, a właściwie należy napisać, że powinno posiadać barierkę zabezpieczającą przed wypadnięciem – jeżeli myślimy nad łóżkiem dla dziecka około trzyletniego. Większość takich maluchów bardzo mocno wierci się przez sen. Dlatego w takim wieku łóżka piętrowe nie są zalecane – chyba, że maluch będzie spał na dole, a na górze będzie miał np.strefę do zabawy. Taka barierka zabezpiecza przed „wędrówkami” sennymi po całym łóżku, które zdarzają się wielu dzieciom. Nie można zapominać również o tym, że należy wybierać modele certyfikowane z odpowiednimi atestami bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *