Jaki wózek spacerowy dla dziecka kupić?

Rodzice decydują się na zakup spacerówki wtedy, gdy rezygnują z użytkowania zestawów 2w1 czy też 3w1 z tego względu, że spacerówki w takich zestawach są zbyt ciężkie a składanie ich jest czasem skomplikowane. Potrzebują też czasem najprostszej spacerówki typowo do auta czy samolotu. Wybór odpowiedniej spacerówki może spędzić sen z powiek dlatego najważniejsze abyś wiedział, czego potrzebujesz, ustal sobie priorytety. Czytaj opinie, pytaj w grupach na portalach społecznościowych, na forach, to naprawdę dużo pomaga, bo to może być zakup nawet do ok. 4 lat.

Gdzie będziesz spacerować z dzieckiem i w jakim jest ono wieku?

Teren po jakim będziesz prowadził spacerówkę – w miarę równe chodniki czy tereny leśne, polne? Popatrz na typ kółek. Piankowe sprawdzą się praktycznie wszędzie i są bardziej polecane niż pompowane, które są cięższe i mogą się przebić. Dodatkowy aspekt to amortyzatory, dla wygody dziecka, chociaż nieduże ale warto aby spacerówka je posiadała.

Należy pamiętać aby zrezygnować z gondoli nie wcześniej niż przed 6 miesiącem życia dziecka. Dzieci, które jeszcze samodzielnie nie siedzą lub śpią na spacerach potrzebują spacerówki z rozkładanym oparciem. Przyda się wtedy też rozkładana budka, aby osłonić przed wiatrem czy oślepiającym słońcem. Wysokość podnóżka czy też długość siedziska również ma znaczenie. Dziecko nie będzie zadowolone, gdy jego nóżki będą zwisały.

Czy zależy Ci na tym aby spacerówka była lekka i łatwo się prowadziła?

A teraz uwaga. Lekka spacerówka nie oznacza, że będzie mocna i wyglądała stabilnie. Będzie jednak spełniała swoją funkcję. Im mniejsza waga wózka tym mniej mechanizmów, małe kółka i mniejsza wygoda dla dziecka. Na rynku jest szeroki wybór lekkich spacerówek już od 3,2kg. Jej prowadzenie będzie łatwe już przy chodzącym szkrabie, którego za chwilę będą bolały nóżki. Zwróć też uwagę, czy możesz prowadzić spacerówkę jedną ręką.

Czy wózek ma się łatwo składać?

Ogromną wygodą jest składany wózek na raz bez wyciągania kółek i górnej części. Wciskasz jeden mechanizm i spacerówka jest złożona. Lekko, łatwo i przyjemnie. Dodatkowo niektóre parasolki składają się do takich rozmiarów aby zmieścić je w luku bagażowym samolotu.

Czy ważne jest dla Ciebie wyposażenie wózka?

Producenci spacerówek dołączają do wyposażenia wiele gadżetów i praktycznych rozwiązań takich jak uchwyt na kubek, mufki na ręce czy też moskitiera. Wózki z siedziskiem zamontowanym z przodu mogą posiadać odkrywaną siatkę na budce aby podejrzeć malucha. Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość otwarcia tzw. wywietrznika na oparciu, gdy dziecko zasnęło w upalne dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *